« Tilbage

Feriehus med brændeovn og udestue i Blåvand

Katalognr.: 60557

Gl Mælkevej 13, Blåvand

På Gl Mælkevej 13 i Blåvand finder I dette klassiske sommerhus til 6 feriegæster og 2 hunde. Der er brændeovn i stuen, som spreder god varme og ekstra hyggelig feriestemning. Udendørs er der plads til hygge på den lukkede terrasse, og børnene kan lege på plænegrunden med gyngestativ og trampolin. Sommerhuset har desuden en hyggelig udestue, hvor familien kan samles efter en oplevelsesrig feriedag.

Hygge ved brændeovnen og i udestuen

Sommerhuset indbyder til hyggelige stunder med hele familien. I alrummet kan I være samlet, selvom nogle laver mad i køkkenet og andre slapper af på sofaen. Her er en brændeovn, som I kan tændeop i med gratis brænde for god varme og en ekstra hyggelig feriestemning. Desuden er der en energibesparende varmepumpe, som I med fordel kan benytte. Til aften kan I afholde en hyggelig filmaften med bland selv-slik og popcorn. Der er danske tv-kanaler i sommerhuset.

Et af sommerhusets highlights er udestuen, hvor I kan samles om et spil kort eller brætspil, drikke eftermiddagskaffen på en kølig efterårsdag eller nyde en lun sommeraften, når solens stråler så småt forsvinder fra terrassen.

Sommerhusets badeværelse er med gulvvarme, og som et ekstra plus er der vaskemaskine og tørretumbler i feriehuset, så I kan vaske lidt tøj eller håndklæder i løbet af ferien.

De 6 sovepladser er fordelt på 3 hyggelige værelser, hvoraf alle er indrettet med dobbeltseng til den gode nats søvn.

Skønne terrasser og børnevenlig plænegrund

Sommerhuset har 2 gode terrasser, hvorfra I kan nyde sommersolen og fuglenes kvidren. På terrassen står havemøbler og liggestole klar til jer, så I kan sætte jer godt til rette med en god bog. Imens kan børnene lege på plænegrunden, hvor der både er gyngestativ og trampolin til familiens yngste.

En god og oplevelsesrig feriedag skal naturligvis afsluttes med manér, og hvad er bedre end et lækkert grillmåltid? Middagen kan I tilberede på sommerhusets egen grill og nyde i aftensolen, mens morgendagens ferieaktiviteter planlægges.

Ferie i Blåvand

Blåvand er en livlig ferieby, der har åbent året rundt. Området byder på hav, strand, naturskønne arealer og mange aktiviteter samt attraktioner. Her er gode shoppingmuligheder og restauranter for enhver smag. Dermed er der noget for hele familien ? både store og små.

Det kan anbefales at besøge Blåvand Zoo, Tirpitz eller Blåvandshuk Fyr, der ligger på Danmarks vestligste punkt. Fra toppen af fyret har I en skøn udsigt over byen og Vesterhavet, som ligger 3 kilometer fra sommerhuset.

Faciliteter

  6 Antal personer
  1 Husdyr tilladt
  2000 m Afstand til indløb
  3000 m Afstand til strand
Opvaske-maskine
Ikke-ryger

Øvrige faciliteter

Om huset

  Grundareal: 1500 m²
  Husareal: 108 m²
  Byggeår: 1985
  Indkøb: 2000 m
  Hav: 3000 m
  Personer: 6
  Soveværelser: 3
  Dobbeltsenge: 3
  Børnestole: 1
  Børnesenge: 1
  Dyr
  Brændeovn
  Vaskemaskine
  Opvaske-maskine
  Tørretumbler

Rum

Køkken:
  Køleskab
  Ovn
  Mikroovn

Badeværelse:
  Badeværelser: 1

Underholdning

  Internet
  Radio
  Tyske TV kanaler

Udendørs

  Liggestole
  Grill

Betingelser

På ankomstdagen kan nøglen hentes på vores kontor senest kl. 15. Ofte er husene tidligere klar til indflytning, kom gerne ind og spørg om jeres hus er klar. Afrejsetidspunktet er senest kl. 10 eller kl. 9, hvis der er booket slutrengøring.

Beliggenhed

Book huset
Ugekalender 2025
16
17
DKK
5.017
18
DKK
3.887
19
20
21
22
23
24
25
26
27
DKK
6.137
28
29
30
31
32
33
DKK
8.477
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
DKK
3.077
50
DKK
3.077
51
DKK
3.077
52
DKK
6.137
01
DKK
8.477

Varighed

Valgte periode: Uge
-
Pris: Book dette hus »
Kontakt  Ring mig op

Lignende huse

Sandageren 15
Blåvand
Pris fra 7.797 DKK
Se mere
Hestehaven 5
Blåvand
Pris fra 4.477 DKK
Se mere
Hans Thuesensvej 11A
Blåvand
Pris fra 7.597 DKK
Se mere
Blåvandvej 33E
Blåvand
Pris fra 7.377 DKK
Se mere